NEJLEPŠÍ TIME MANAGER JE PRAŠTIT SE DO HLAVY

Spadla jsem ze schůdků tramvaje na hlavu. Otřes mozku, hlava zalátaná, několik kvalitních „oken“, kdy si nepamatuju, co se dělo. Zrušené schůzky, odřeknutá práce, peníze v háji. Průšvih, řeklo by se. Ale kupodivu… 

Jsem úplně jinak

Jsem zpomalená, takže když chvíli něco dělám, musím si jít lehnout. Neřídím, protože se mi motá hlava, ale o to víc chodím. Některé úkoly převzali jiní. Přečetla jsem už tři knížky. Po dlouhé době chodím spát před dvanáctou. Odpočívám během dne. Řadu pracovních povinností jsem odsunula na „až na to budu mít“.

A ejhle – ono to jde. Život najednou získat jinou vůni. Neplánuju dál než na příští den, protože nevím, jak mi bude. Řeším jenom to důležité, co beze mě nejde. To ostatní se jaksi vytratilo. Budík jsem uložila ke spánku. Nedohaduju se o zbytečnostech. Najednou spousta věcí není důležitých. Zjistila jsem, že odložit schůzky vlastně nevadí. Dokonce to leckdo vítá. Taky že dokončení knížky nezajímá nikoho na světě kromě mě – a já k tomu teď nemám energii, takže…“až na to budu mít“.

Žiju ze dne na den a moc se mi to líbí. Vlastně tak žiju úplně poprvé – moje předcházející roky byly naplánované na měsíce dopředu a nabité prací a povinnostmi. Tělo v přítomnosti, hlava v budoucnosti. Možná, že to Pánaboha, osud nebo vyšší sílu, říkejte tomu, jak chcete, konečně domrzelo. A možná, že pořádná rána do hlavy bylo to jediné, co mě mohlo zastavit.

A co dál?

Kdoví. Když začnu přemýšlet, co bude za týden nebo za měsíc, něco se mi v hlavě zablokuje. Asi taky ta vyšší síla. Tak to nedělám a nechávám věci přijít. Jsem spokojená jako už léta ne. Cítím se klidnější a jsem prý na lidi hodnější. Tak vám nevím – ale nepřipadá vám, že pořádná rána do hlavy je nejlepší time manager?

P. S. Radu poskytuju bez záruky 😊

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.