JSTE PUR NEBO PR?

ebooky_pur

Připadá Vám to praštěné? Vysvětlím. Moje kamarádka, zasloužilá matka pěti dcer a nesmírně zaměstnaná žena si od svých holek vysloužila tyhle kódy. Když přicházela domů, dcery ji okoukly a rozlišily, v jakém je stavu. PR znamenalo POHODOVÝ RODIČ. PUR naopak PROTIVNĚ UNAVENÝ RODIČ. V případě PR se kolem ní seběhly a vyprávěly, řádily, dělaly si z ní legraci, zatahovaly ji do svých her, když přišla domů jako PUR, šly jí z cesty a „dekovaly se“.

Taky jsem byla často PUR. A víte, co mi pomohlo? Taková geniální maličkost. Když to bylo možné, nešla jsem z práce hned domů, ale aspoň na půl hodiny jsem si někde zalezla a „přeladila hlavu“. U kávy, na procházce, při prohlížení knížek v knihkupectví, na psí louce…Člověk udělal takový předěl mezi PRÁCE a DOMA. Domů jsem pak přicházela líp naladěná, víc jsem se na rodinu těšila, víc jsem si je pak užila. Ne že bych pracovní starosti zapomněla, jenom jsem je tak nějak zasunula do pozadí mysli a vrátila se k nim později, když už děti spaly, byly někde na návštěvě nebo se jim věnovala třeba babička.

Vím, že to není žádná novinka. Ona většina doporučení tu už někdy byla. Je to jenom o vytvoření pravidla a jeho uplatňování.

A rovnou opusťte myšlenku, že je to od Vás sobecké, že tohle správný rodič nedělá nebo že si to právě Vy nemůžete dovolit. Možná si to nemůžete dovolit dělat denně, ale aspoň občas určitě ano. O to víc si to užijete – a následně bude ráda i rodina. Když budete PR, děti i partner nebo partnerka to z Vás budou cítit. Bude jim s Vámi dobře, budou šťastnější. A Vy taky. Protože důležitá je kvalita společného času, ne jeho kvantita.

Tak přestaňte s PUR a začněte s PR!

Vaše Olga

Komentáře
  1. Šárka Prokopiusová napsal:

    Vždyť je to tak jednoduché, jen o tom člověk asi musí trochu přemýšlet. Až teď mi došlo proč jsem včera, po nezvykle náročném dni v práci, cestou domů úplně neplánovaně zastavila v obchodě a koupila začátkem listopadu první naprosté zbytečnosti na vánoce. Zklidnění, malá radost a příjezd domů pro děti zcela jasně PR. Funguje to!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.