JAK NA ÚSPĚŠNÝ TIME MANAGEMENT DOMA I V PRÁCI

people-1492052_1280

Připadá Vám to přehnané? Mně se to dělo taky, protože jsem si toho nakládala vždycky tak nějak víc. Takže se mi stávalo, že dítě zbylo ve školce poslední, ve škole nemělo uháčkovaný dlouhý sloupek na výtvarnou výchovu a úkol z češtiny jsme občas řešili po telefonu. Pak jsem se cítila jako špatná matka a partnerka na baterky a hloubala jsem, jak je to možné, že mě ten báječný muž, co se mnou žije, ještě neopustil. Protože práce je přece to hlavní a MUSÍ  SE UDĚLAT!

Za tenhle příšerný výrok je přímo zodpovědná moje babička, aktivní workoholička (v její generaci tento termín sice ještě neexistoval, ale chování tomu odpovídající ano), a během výchovy ho do mě „natloukla“ pořádně hluboko. Výsledkem byly priority postavené na práci, vztahy – až pak. Ale nemůžu osočovat jenom svoji babi – každý jsme si zodpovědný za svůj životní příběh.

Takže když jsem zažila morální otřes po kurzu time managementu (popisuji v e-booku) a následně jsem si při konzultaci s velmi přímým a upřímným koučem uvědomila, jakou hloupou větu ve skutečnosti žiju, rozhodla jsem se to změnit. Nemyslete – občas to přeženu i dnes, ale už si to hlídám.

Používám nejrůznější vychytávky, které mi šetří čas (a většinou i nervy), ale hlavně jsem si srovnala priority. První je rodina – manžel, dcery, maminka a náš pes 🙂 , pak práce. Nezapomínám na kamarády a životní radosti. Ale trvalo to.

Věřím, že e-book věnovaný tomu, jak být rodič i pracovník a mít čas i na sebe, se Vám bude hodit. Možná si z něho vezmete ty vychytávky, možná Vás přiměje se zamyslet nad uspořádáním vašeho pracovního i osobního času, možná začnete jinak plánovat svůj den, třeba posílíte nebo zeslabíte některé svoje role…a když budu hodně neskromná – třeba pozměníte svoje priority a bude se Vám snáze žít.

Ale ať už použijete drobnost nebo zvolíte zásadní změnu ve svém životě, DĚKUJU ZA TO A DRŽÍM VÁM PALCE!

Vaše Olga

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.